schudnąć 10 kg
Odchudzanie

Jak schudnąć 10 kg?

Marzeniem jest schudnięcie dużej ilości kilogramów w krótkim okresie czasu. Każdy kto walczy z nadwagą tego chce i szuka odpowiedniej diety, jednak już na wstępie zdajmy sobie sprawę: dieta cud nie istnieje w tydzień nie istnieje.
Racjonalne myślenie o kilogramach

Nawet jeśli chcemy schudnąć tylko 2kg, chcemy zrobić to w jak najkrótszym czasie. To pragnienie pogłębia się tym mocniej im więcej kilogramów mamy do stracenia. Oczywiście, pozbycie się 10kg w maksymalnie miesiąc byłoby wspaniałym dokonaniem, jednak mogłoby być także wyniszczające dla organizmu. Żeby schudnąć tak dużo trzeba czasu, wytrwałości i racjonalnego odżywiania. Najlepiej byłoby tracić jeden kilogram tygodniowo. Wtedy stopniowo będziemy czuli się lżejsi, lecz organizm nie będzie nadwyrężony ani osłabiony. Naczelną zasadą odchudzania, niezależnie od tego ile chcemy stracić jest wiedza, że utrata kilogramów nie powinna przekładać się na utratę energii oraz zmęczenie.
Jak schudnąć jedząc?

Przede wszystkim trzeba jasno określić, które produkty należy jeść, a których nie. Do tych, które najlepiej wyrzucić z diety wpisują się wszystkie fast-food’y, potrawy smażone na głębokim tłuszczu, napoje gazowane, słodycze, słodzone soki i kaloryczne przekąski pomiędzy posiłkami. Do tych, które powinni znaleźć się w diecie należy wpisać ryby, chude mięso, ryby, produkty pełnoziarniste, chudy nabiał, warzywa i owoce. Komponować je trzeba w różnorodne posiłki, które dostarczą niezbędnych składników odżywczych i witamin. Dobrze przekonać się do warzyw. Można je podjadać bez ograniczeń, bowiem zawierają mniej kalorii niż organizm potrzebuje do ich strawienia, co pobudza spalanie tkanki tłuszczowej. Pomoże temu również regularne picie wody. Promowanie picia jej to nie tylko chwyt marketingowy. Jest niezbędna naszemu ciału, ponieważ dzięki niej zachodzą wszystkie procesy w nim. Jeśli ma jej za mało i nie jest ona dostarczana w odpowiedniej ilości, czyli około 2 litry dziennie, wówczas doprowadzi to do zwolnienia metabolizmu i wydłuży czas chudnięcia.
Jak schudnąć ćwicząc?

Dieta bez ruchu to połowiczna dieta. Przy planowaniu zrzucenia 10kg zagrożenie luźną skórą po zrzuceniu nadwagi jest większe niż w czasie zrzucania tylko dwóch lub trzech. Dlatego dobrze zaplanować chociażby minimalny ruch. Jeśli lubimy bieganie i rower, jak najbardziej można włączyć te dyscypliny, jeśli to za wiele na początek lepiej zacząć łagodnie od codziennego spaceru. Nie tylko będzie miało to dobry wpływ na nogi i stawy, lecz dotleni krew i mózg, poprawiając tym samym samopoczucie. Im lepiej się czujemy z tym większą chęcią podchodzimy do odchudzania, nie mamy ochoty rezygnować i potrafimy wytrwać. Jednak i tutaj nie można się przeforsować. Zazwyczaj mało kto przed odchudzaniem uprawia sport albo często się rusza, w związku z tym wysiłek fizyczny należy rozpocząć powoli, delikatnie, stopniowo zwiększając.
Jak schudnąć przy pomocy suplementów?

Zazwyczaj żołądek jest rozciągnięty dotychczasowym jedzeniem. Wiąże się to tym samym z częstszym uczuciem głodu gdy zmniejszamy porcje lub gdy stają się one mniej kaloryczne. Aby nie dopadał nas głód lub żeby przyśpieszyć przemianę materii można stosować suplementy wspomagające odchudzanie. Dla długofalowego odchudzania bardzo dobry jest preparat suplement, który zawiera jagodę acai, guaranę i zieloną herbatę. Składniki te pobudzają metabolizm oraz dostarczają energii gdy doświadczamy jej spadku przez zmianę żywienia.

Zachowanie wymienionych zasad, kontrola tego co i jak jemy sprawi, że nawet zrzucanie większej ilości kilogramów nie stanie się męczące, natomiast efekt będzie o wiele trwalszy.

Zobacz tutaj:

audioxen sklad I calminax allegro I artroser forum I snoril co to jest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *