odchudzanie
Odchudzanie

10 sposobów na odchudzanie

Sposób na odchudzanie nr 1 – moja propozycja

Przetestowany i sprawdzony: to połączenie zdrowej diety, odrobiny aktywności (spacerów) i suplementów: Slimette, African Mango i Green Coffee Extract – różnicowanych w miarę osiągania kolejnych stopni zaawansowania, które ułatwiają zapanowanie nad apetytem, przyspieszają metabolizm i dodają energii do ćwiczeń.

Opis tego sposobu, moim zdaniem najlepszego i najskuteczniejszego znajdziesz na stronie głównej, gdzie skrótowo przedstawiam własne doświadczenia i eksperymenty z odchudzaniem, które (to ważne) naprawdę mi się udało.
Sposób na odchudzanie nr 2 – program Tima Ferrisa

To sposób Tima Ferrisa autora programu 4-godzinne ciało.

Jeden z lepszych moim zdaniem. Dlaczego? Dopuszcza drobne grzeszki przeciwko diecie i odchudzaniu. Jeden dzień w tygodniu jest całkowicie wolny od diety. W trakcie trwania programu można też pozwolić sobie na picie niewielkich ilości czerwonego wina – to ważne, bo większość diet objęta jest rygorystycznym zakazem spożywania jakichkolwiek alkoholi.

Tim Ferris oprócz zaleceń dietetycznych opracował też dwa suplementy sprzedawane – doskonale współgrają z dietą i sprawiają, że odchudzanie staje się naprawdę łatwe.
Sposób na odchudzanie nr 3 – dieta śródziemnomorska

Jest nie tyle sposobem na odchudzanie, ile sposobem na zdrowie. Mieszkańcy krajów śródziemnomorskich żyją dłużej i są zdrowsi od przedstawicieli innych rejonów świata. Czy są chudsi? Często tak – choć jeśli zechcesz potraktować dietę śródziemnomorską jako dietę odchudzającą będziesz musiała / musiał odrobinę ją przemodelować.
Sposób na odchudzanie nr 4 – proste diety niskowęglowodanowe

Ta dieta nie wymaga specjalnych wyrzeczeń – możesz jeść praktycznie wszystko z wyjątkiem prostych węglowodanów typu biała mąka, cukier, ryż i im podobne produkty. Zastępując je warzywami schudniesz szybko i bez głodówki – czyli bez wyrzeczeń. Początkowo może Ci być trudno zapanować nad apetytem na słodycze, ale zadanie ułatwią Ci suplementy.
Sposób na odchudzanie nr 5 – duże ilości wody pomiędzy posiłkami

Pijąc wodę schudniesz szybko i również bez głodu. Nie zastępują nią posiłków, ale po prostu zwiększ jej spożycie. Woda oczyszcza organizm, wypłukuje toksyny, na krótką metę nawet trochę nasyca. Jeśli dodasz do niej odrobinę soku z cytryny lub grejpfruta – zyskasz w dwójnasób. Te owoce też wspomagają odchudzanie.
Sposób na odchudzanie nr 6 – większa aktywność fizyczna

Jeśli Twoja waga od dłuższego czasu stoi w miejscu Twoje odchudzanie możesz oprzeć jedynie na aktywności fizycznej. W takiej sytuacji wystarczy zwiększyć ilość ruchu, by schudnąć bez wyrzeczeń i bez morderczych ćwiczeń. Zacznij chodzić na regularne spacery, na basen, tańcz – Twoje kilogramy znikną w najlepszy z możliwych sposobów.
Sposób na odchudzanie nr 7 – diety wysokotłuszczowe

Ostatnimi czasy cieszą się sporą popularnością, a osoby je stosujące przekonują, że diety wysokotłuszczowe to jeden z najlepszych sposobów na odchudzanie. Do wyboru jest ich kilka z najpopularniejszą, dietą Atkinsa, na czele. Pamiętaj jedynie, że w trakcie pozostawania na takiej diecie należy monitorować organizm – lekarze są z reguły przeciwni takiemu modelowi odżywiania.
Sposób na odchudzanie nr 8 – szybkie, drakońskie diety

Diety takie, jak kopenhaska, czy 1000 kcal umożliwiają szybkie zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Można stosować je przez krótki okres czasu, bo w dłuższej perspektywie bardzo niekorzystnie wpływają na zdrowie. Jeśli jesteś osobą zdrową i uważasz, że będziesz w stanie wytrwać w ścisłym rygorze dietetycznym – wypróbuj jedną z takich diet.
Sposób na odchudzanie nr 9 – diety monoskładnikowe

Dieta owocowa, słoiczkowa i wszystkie im podobne opierają się na zjadaniu ściśle określonej grupy produktów. Schudniesz na nich to pewne, ale organizm może znudzić się monotonią, co skończy się najprawdopodobniej napadem obżarstwa. Decydując się na taką dietę musisz liczyć się z konsekwencjami w postaci efektu jo-jo.
Sposób na odchudzanie nr 10 – koktajle odchudzające

Ostatnim sposobem, który moim zdaniem nie zasługuje na uwagę są wszelkie diety oparte na koktajlach i zupkach odchudzających. Są to nie tyle suplementy ile filar odżywiania, który ma zastąpić normalne pokarmy. Koktajle odchudzają szybko, ale czy skutecznie? Niekoniecznie. Większość takich diet kończy się efektem jo-jo.

Który sposób wybierzesz?

Polecane dla Ciebie:

audioxen forum I calminax oryginalny I artroser opinie forum I snoril jak stosować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *